RSS
piątek, 09 lipca 2010

<a href='http://footballteam.pl/index.php?v=new&polecil=71748#v' target='_blank'><img src='http://www.footballteam.pl/images/bannery/banner_468x60_anime.gif' alt='Footballteam.pl' border='0' width='468' height='60'></a>

11:57, uay1992
Link Dodaj komentarz »
Wbijamy 50lvl w tydzień!

Dzień Pierwszy (exp):

Zaczynamy przygodę… Wbicie poziomu 50 w Tydzień to nie lada wyzwanie, na początek musimy kupić Pierścień Doświadczenia za realne pieniądze – nie jest tani, ale za to daje nam ogromny bonus – 50% więcej zdobywanego doświadczenia. W pierwszy dzień z pierścieniem możemy wbić nawet 30 poziomów, gdy się sprężymy. Zaczynajmy:
1 rzeczą którą należy zrobić to oczywiście wbić 5 poziom – (na dzikich psach do alfa wilków) i wybrać profesję, tutaj polecam Wojownika Mentalnego. Do 7 poziomu expimy na Wszystkich typach wilków, potem przerzucamy się na niedźwiedzie, aż do 15 lvl’a, wtedy wybieramy się na zaprzysiężone. Od 18 poziomu – z tygrysią +4 i bronią co najmniej +4 możemy spokojnie brać grupkę łuczników w 2 mieście, są one dosyć słabe więc większego problemu nie będzie. Gdy jest to nowy serwer najlepiej zaopatrzyć się w 200 średnich mikstur i 50 niebieskich – małych. Jeżeli jest to serwer typu: Monastyr, Feniks, Polecam kupno yangów na allegro… 1 KK Na feniksie to tylko 3-4 złote, a znacznie ułatwi nam zadanie.

Gdy mamy 20 Poziom (dla zarobienia pieniędzy na ulepszanie) wybieramy się na ‘Bestiale’, lub Kraj gildyjny (Miasto 3), Wybór zależy od was, ja osobiście polecam Miasto 3 jeżeli mamy rękawice złodzieja, lecą tam riby, fmsy, koziki i wiele, naprawdę wiele innych rzeczy. Po godzinnym ‘looceniu’ idziemy
Dalej na Dzikusy, aż do 30 poziomu. To koniec na dzisiaj.


Dzień Drugi, Trzeci i Czwarty:

Wypoczęty? Miejmy nadzieję! Przed tobą monotonne expienie w dolinie… Zaopatrz się w 300-400 Dużych Czerwonych Mikstur i 100 Niebieskich. Na 30 poziomie ZMIENIAMY Profesję na „BODY”, jeżeli mamy powyżej 230 obrony.. Wtedy expienie jest znacznie prostsze… Bierzemy około 3-6 grupek początkowych orków (Zależy jak dobrą mamy postać), expimy tak przez pół dnia… W Następny dzień, na 38-42 Poziomie, solo (lub [jak kto woli] Pustynia, pajączki, różnego typu) – Czarne orki przez następne 2, 3 dni.


Dzień Piąty, szósty i siódmy:

Jeżeli do tej pory nie masz 45 poziomu, to widać, że nie potrafisz się sprężyć, lub nie masz jak pograć te 4-8 godzin(y) dziennie. Jeżeli masz 46-47 poziom, wybierz się na początki V1, z Obroną co najmniej 300+… można tam siedzieć aż do 55-60 poziomu, potem musimy kupić Smocze monety (niestety, znowu) i uzbroić się w przepustki… - Ale nie pora na to. Kupujemy 800 Czerwonych (jeżeli chcemy expić pół dnia) i 200-400 niebieskich. Szukamy wolnego miejsca (na początku) w V1 i bierzemy 2-4 grupki ( w zależności jak zbudowałeś postać ).


Jaką profesję wybrać:
Do nabijania poziomu, tak jak wcześniej mówiłem – mental do 30, a od 30, body. Jest to najlepsze rozwiązanie, do szybkiego expienia reszty profesji – nie polecam.

Budowa postaci:
Mental

Na rozdawanie statystyk są 2 sposoby:
1. 2:1 vit:str
2. 3:0 vit:str
Vit - witalność - dodaje pż (punkty życia) i def (obrona)
Str - siła - zwiększa dmg (obrażenia)

1. Wystarczająco pż i defa, dmg wystarczające
Zbroja +5/6 Broń 2-reczna +6 (+)
2. Dużo pż i defa, dmg już nie taki ładny
Zbroja +5 Broń 2-reczna +7 (+)

JAK ROZDAĆ SKILLE:
1. Silne Ciało
2. Tąpniecie
3. Walniecie / Duchowe Uderzenie
4. Duchowe Uderzenie / Walniecie
5. Uderzenie Miecza

Plusy : Dużo obrony, bierzesz więcej grupek niż body, ale za to bardzo długo je bijesz. Koks do expienia jeżeli masz broń +9.Minusy : Masz dużo punktów życia, dużo obrony, ale za to bardzo mały atak, broń +6 CONAJMNIEJ
*wskazówki* Mental to pożeracz niebieskich mikstur, zużywasz ich więcej niż czerwonych, chyba, że masz mało Defa. będziesz potrzebować broni minimum +6 i najlepiej używaj DWU-ręcznej.

BODY:
2:1 Str:Vit, po wymaxowaniu Str ładuj w Vit( pvp build )
Plusy : bardzo wysokie obrażenia, na duel'ach niszczysz swoich przeciwników, możesz zabijać mob'y o 10 lvl'i większych od Twojego.
Minusy : Masz dość mała obronę i mało pkt'ów życia , Nie możesz blokować więcej niż 2 grupy mob'ów z lvl'ami o 5 większymi od Twojego , będziesz wydawał DUŻO yangów na mikstury, to prawda, że możesz zabić mob'y o 10 lvl'i większe niż Twój, ale lepiej nie atakuj więcej niż jedną grupę naraz, bo zginiesz, oprócz tego skończ z nimi tak szybko jak to jest możliwe, albo zginiesz.

*wskazówki* Body to pożeracz pieniędzy, będziesz potrzebować dużo yang na ulepszenie zbroi (lub kupno, jak kto woli) i na mikstury, będziesz potrzebować minimum zbroi +6 i najlepiej używaj JEDNO-ręcznej.

JAK ROZDAĆ SKILLE:
1. Aura miecza
2. Berserk
3. Wir Miecza
4. Trzystronne
5. Szarża

sobota, 03 lipca 2010
Ninja Archer (Łucznik)

Ninja Archer jest postacią niesamowicie dobrą do pojedynków. Samotne expienie może być nie tyle co trudne, ale bardzo żmudne. Ninja zazwyczaj pełnią role Lurów (Polega to na ściąganiu potworów za pomocą łuku do swojej grupy). Umiejętności Łucznika można rozwijać na kilka sposobów.

Umiejętności:

W zależności od tego czy nasza ninja będzie służyła za lura czy do samotnej gry musimy wybrać dla niej odpowiednie umiejętności. Różnica pomiędzy Lurem a samotnikiem widać np. po szybkości wbijania lvl. Lur nie musi martwić się o sprzęt, gdyż ten potrzebny mu jest dopiero na wyższych poziomach, zaś gracz nastawiony na samotną rozgrywkę musi na bieżąco wraz ze wzrostem lvl uzyskiwać coraz to lepsze rzeczy.

Umiejętności dla lura rozwijamy następująco: Na początku Bezszelestny Chód, daje nam to większą prędkość poruszania się. Następnie Skill, który ma większy zasięg rażenia, np. Ognista Strzała lub Trująca Strzała. Jako 4 umiejętność dodajemy w Powtarzalny Strzał. Należy pamiętać że ten build jest nastawiony głównie na lurowanie, więc stawianie go na nowo otwartych serwerach jest nieopłacalne ze względu na znikomą ilość wysokich lvl.

Dla Samotnika umiejętności wyglądają nieco inaczej. Na początku proponuje wyłożyć punkty na Ognistą Strzałę lub Trującą Strzałę, obojętnie w jakiej kolejności chodź bardziej polecałbym tutaj pierwszą opcje. Jako 3 skill powinniśmy wybrać sobie Powtarzalny Strzał. Następnie Deszcz Strzał i na koniec Bezszelestny Chód. Taki rozkład umiejętności pozwoli nam na samotną rozgrywkę oraz przy większym lvl pozwoli nam zmierzyć się z innymi graczami w pojedynkach (Szczególnie polecanym skillem jest tutaj Trująca Strzała, która ogłusza przeciwnika i ma duże szanse na otrucie).

 

Statystyki:

Tutaj też musimy się dostosować czy dana postać będzie służyła nam jako lur czy do samotnej rozgrywki. Do lura polecane jest rozdawanie statystyk: max Witalność -> max Zręczność -> max Siła. Z racji tego że nie potrzebujemy zadawać dużo obrażeń nastawiamy się szczególnie na Ilość życia oraz Uniki.

Samotny Archer powinien tutaj dobrze się zastanowić nad punktowaniem statystyk. Nie ma najlepszego sposobu na zbudowanie porządnego Archera bo to od nas zależy jak chcemy grać. Przedstawię tutaj parę typów buildów:

1 Witalność : 1 Zręczność - Zapewnia nam to sporą ilość życia i obronę oraz niezłe obrażenia
2 Zręczność : 1 Witalność – Duże Uniki oraz Obrażenia, lecz mała ilość życia
1 Zręczność : 1 Siła -> max Witalność – Bardzo duża ilość obrażeń lecz mała ilość życia oraz obrony Statystyki:

Tutaj też musimy się dostosować czy dana postać będzie służyła nam jako lur czy do samotnej rozgrywki. Do lura polecane jest rozdawanie statystyk: max Witalność -> max Zręczność -> max Siła. Z racji tego że nie potrzebujemy zadawać dużo obrażeń nastawiamy się szczególnie na Ilość życia oraz Uniki.

Samotny Archer powinien tutaj dobrze się zastanowić nad punktowaniem statystyk. Nie ma najlepszego sposobu na zbudowanie porządnego Archera bo to od nas zależy jak chcemy grać. Przedstawię tutaj parę typów buildów:

1 Witalność : 1 Zręczność - Zapewnia nam to sporą ilość życia i obronę oraz niezłe obrażenia
2 Zręczność : 1 Witalność – Duże Uniki oraz Obrażenia, lecz mała ilość życia
1 Zręczność : 1 Siła -> max Witalność – Bardzo duża ilość obrażeń lecz mała ilość życia oraz obrony

Ninja Dagger (Zabójca)

Ninja Dagger (zabójca) jest dość specyficzną postacią. Na początku gra jest nieco uciążliwa, jednak w stosunku do Archera expienie nie sprawia już tylu problemów. Ninja Dagger ma umiejętności, które idealnie nadają się do PvP jak i do expienia.

Umiejętności:

Ten build nastawiony jest na samotną rozgrywkę i expienie. Na początku dodajemy punkty w Wirujący Sztylet, ponieważ jest to atak o dużym polu rażenia. Następnie dodajemy punkty w Szybki Atak. Jako 3 skill musimy się zdecydować czy chcemy się nastawić na walki PvP, czy na Bossy. Jeśli na PvP to zdecydowanie najodpowiedniejsza będzie Zasadzka. Na Bossy przydaje się otrucie więc warto dodać punkty w Trującą Chmurę. Ostatnią umiejętnością jest Krycie Się, jest ono bezużyteczne w expieniu, jedyne na co się przydaje to pojedynki.

Jeżeli nasza postać służyć nam będzie do PvP to zdecydowanie pierwszą umiejętnością będzie Zasadzka. Następnie dodajemy punkty w Wirujący Sztylet oraz Szybki Atak. Potem oczywiście Trująca Chmura, która posiada szanse na otrucie. Na koniec Krycie Się. Doświadczenie zdobywamy tutaj przede wszystkim z lurowania innym. Wadą tego sposobu jest mały drop przedmiotów.

Statystyki

Statystyku w gruncie rzeczy zależą od naszego stylu gry. Najlepszy build statystyk to taki, którym nam się najlepiej gra. Jeżeli chcemy zadawać duże obrażenia to rozdajemy punkty statystyk 2 Zręczność : 1 Siła. Wadą jest mała ilość PŻ, więc nie weźmiemy dużo grupek potworów.

Jeśli chcemy mieć więcej i mamy dobry sprzęt to możemy budować 2 Witalność : 1 Zręczność. Z dobrymi sztyletami ma się całkiem przyzwoitą ilość obrażeń, wadą tego sposobu jest częste stosowanie mikstur.

Jeśli szczególnie zależy nam na zostaniu przy życiu za wszelką cenę to można stosować build 2 Witalność : 1 Siła. Z łatwością przyjdzie blokowanie ciosów, lecz minusem będą tu małe obrażenia

Sura WP

Sura Weapon jest bardzo dobra postacią do expienia, a zarazem do PvP. Na Weapon gra zaczyna się praktycznie na 70lvl, wtedy ma on 4 umiejętności na M (Master) i po prostu wymiata. Lvl wbija się łatwo i przyjemnie, a zarazem łatwo zarobić kasę. Na 70lvl można spróbować już samemu dojść do kowala w Demon Tower.Umiejętności:

Zaczynamy od Czarowanego Ostrza ponieważ jest to najlepszy skill tej postaci i zwiększa on nam siłę ataku zarówno zwykłego jak i magicznego. Następną umiejętnością powinien być Smoczy Wir. Jest on bardzo przydatny w expieniu. Później dodajemy punkty w Uderzenie Palcem. Jest to również skill ofensywny. Następnie punkty powinniśmy dawać w Czarowaną Zbroje, która działa podobnie jak silne ciało u wojownika. No i na koniec Rozproszenie, które jest skillem głównie do pojedynków.

Statystyki:

Dodajemy 2 inteligencji do 1 witalności, a kiedy osiągniemy w obydwu statystykach 90, to zależy od nas w co będziemy dodawać punkty. Jeśli chcemy zadawać większe obrażenia to punkty dodajemy w siłę, jeżeli chcemy mieć więcej uników to dodajemy w zręczność.

Tagi: WP PvP
16:17, uay1992
Link Dodaj komentarz »
Sura BM (Czarna Magia)

Sura Black Magic (Czarnej Magii w skrócie BM) jest to najlepsza postać do PvP, ale w expieniu też nie jest najgorszy. BM jest doskonały do niszczenia wrogów wręcz i na odległość magią. Można go ,,budować” na kilka sposobów, zależnych od tego co chcemy robić, czy wolimy być lepsi w pojedynkach czy w samotnej grze. Można również budować BM’a uniwersalnego, dobrego do obydwu tych czynności.

Umiejętności:

Do PvP: Zaczynamy od Ognistego Ducha, następnie dodajemy do Mrocznego Uderzenia, później Mroczna Strefa, Ogniste Uderzenie, dalej Mroczna Ochrona i na koniec Duchowy Cios. Jeśli zbudujemy surę według tego schematu będzie on dobry w PvP nie tylko na 50lvl, ale także na +70lvl, wiec ta budowa jest dobra dla osób które chcą wbić wyższy lvl surą.

Do gry: Ta budowa będzie typowo do expienia, ale w PvP nie będzie aż tak źle, na wyższych lvl będzie już dorównywać surą budowanym typowo do pojedynków. Teraz zaczynamy od Ognistego Uderzenia lub Ognistego Ducha, dalej: Mroczne Uderzenie, Mroczna Sfera, Duchowy Cios i Mroczna Ochrona.

Statystyki:

Do PvP: U sury do PvP statystyki rozdajemy na początku 2 inteligencji do 1 witalności, a gdy wymaksujemy inteligencje to zaczynamy dodawać do zręczności 30-40 punktów, później wracamy do dodawania punktów w witalność.

Do expa: Tu dodajemy również 2 inteligencji do 1 witalności, jednak gdy w inteligencji będzie 90 to wtedy dodajemy do witalności również do 90. Następnie dodajemy punkty do końca w zręczność.

Tagi: Sura BM
16:13, uay1992
Link Dodaj komentarz »
Szaman Smok

Szaman jest to postać która wymaga dużej ilości pracy. Trzeba się sporo namęczyć, żeby osiągnąć wysoki lvl.

Szaman smok jest głównie wykorzystywany do buffowania, czyli do rzucania na innych graczy czarów wspomagających (błogosławieństwa, pomocy smoka i odbicia). Większość graczy na wyższych lvl ma swoich własnych szamanów, dzięki czemu mogą korzystać z buffa kiedy i gdzie chcą.

Umiejętności:

Do gry: Jako pierwszy Strzelający Smok jest to podstawowa umiejętność, pomocna zarówno do PvP jaki i do expienia. Zadaje on duże obrażenia i ma duży zasięg rażenia. Dodatkowym atutem tego skilla jest bonus do płonięcia. Później dodajemy punkty w Pomoc Smoka, która jest przydatna do expienia zarówno w grupie jak i samemu, ponieważ daje nam ona dużą szanse na krytyczne uderzenie. Następną umiejętnością jest Smoczy Skowyt. Jest to najlepszy skill do walki PvM, ponieważ razi potwory na około postaci i ma duże obrażenia, a także bonus do płonięcia. Kolejnym skillem jest Latający Talizman służy on głównie do PvP i lurowania.

Do buffa: No wiec u bufa zaczynamy od Pomocy Smoka, która daje szanse na krytyczne uderzenie, następnie dodajemy do Błogosławieństwa, zmniejsza ono obrażenia fizyczne otrzymywane od wrogów. Trzecim skillem jest Odbicie, odbija ono cześć obrażeń fizycznych otrzymywanych przez wrogów, nie zawsze działa.

Statystyki :

Do gry: Na początku dodajemy 2 inteligencji do 1 witalności, później gdy już dodamy po 90 do inta. i wita. To zaczynamy dodawać w zręczność, która uniki, obrażenia magiczne i ataki fizyczne.

Do bufa: Tu dodajemy wszystko w inteligencje czyli 3 inteligencji co lvl, później maxujemy witalność i zręczność. Inteligencja jest najważniejszym atutem u buffa ponieważ zwiększa siłę jego umiejętności.

Szaman Healer (Lekarz)

Szaman Healer (leczący) jest mało powszechną klasą postaci. Większość ludzi woli grać Szamanem Smokiem. Healera można wykorzystać również na dwa sposoby, czyli do grania i do bufowania. U Szamana Leczącego najważniejsza jest inteligencja, która zwiększa wartość obrażeń poszczególnych umiejętności.

Umiejętności:

Do buffa: Tu zaczynamy od Leczenia, które natychmiastowo regeneruje ilość życia (HP), usuwa negatywne efekty (spowolnienie, ogłuszenie, otrucie). Następnie punkty dodajemy do Zwinności, zmniejsza ona czas regeneracji innych mocy oraz zwiększa szybkość poruszania się. Trzecim skillem jest natomiast Zwiększenie Ataku, które zwiększa wartość ataku fizycznego.

 

Statystyki:

Do gry: Najczęściej stosowany rozkład u healera to 2 do inteligencji i 1 do witalności po osiągnięciu 90 w obydwu statystykach dodajemy do zręczności.

Do bufa: To samo co u Smoka czyli: dodajemy wszystko w inteligencje czyli 3 inteligencji co lvl, a później maksujemy witalność i zręczność.

Wojownik Metnal (Moc Umysłu)

Wojownik Mental (umysł) posiada niesamowicie dużo obrony co sprawia ze jest najbardziej wytrzymałą postacią. Jest on jednak znacznie wolniejszy niż Wojownik Body.

Umiejętności: Pierwszą umiejętnością u mentala powinno być oczywiście Silne Ciało, które zwiększa obronę postaci. Dzięki temu Wojownik jest bardzo wytrzymały i może ściągać na siebie więcej potworów niż inni.
Jako drugi skill najlepiej dodawać w Duchowe Uderzenie, ponieważ przydaje się ono w expieniu i ma dużą sile uderzenia. Następnie należy dodawać punkty do Walnięcia, które jest podobne do duchowego uderzenia lecz ma większe pole rażenia. Czwartą umiejętnością może być Tąpniecie, które jest najsłabszym skillem u mentala, ma małe dmg i długi czas ładowania. Ostatnim skillem powinno być Uderzenie Miecza, które przydaje się głownie w PvP ponieważ omdlewa przeciwnika.

Statystyki rozwijamy w sposób następujący: 2 witalności do 1 siły, czyli co jeden lvl dodajemy 2 do witalności i 1 do siły. Kiedy w witalności będzie 90 dodajemy do siły również do 90. Następnie maksujemy zręczność, a potem inteligencje.

OPIS POSTACI; Wojownik Body (Moc Ciała)

Wojownik

Wojownik Mocy Ciała (body) Posiada następujące Skille;

-Aura Miecza

-Berserk

-Wir Miecza

-Trzystronne Cięcie

-Szarża

Skile

Wojownik jest powszechnie wybieraną postacią. Jest on silny i posiada grube i ciężkie pancerze. Używa broni dwuręcznej. Jest bardzo dobrą postacią do expienia (wbijania lvl'i).

Skille (umiejętności) u bodego powinno się zaczynać od dodawania w Aurę miecza, ponieważ to jest najlepszy jego skill, który podnosi wartość ataku. Następnie dodajemy w Wir miecza, który jest bardzo przydatny w expieniu, później w Berserker, który również jest ważnym i bardzo przydatną umiejętnością, ponieważ daje on dużo szybkości ataku. Wykorzystuje się to przeważnie w walkach PvP oraz w rozwalaniu Metinów.Następne umiejętności są już mniej ważne. Można samemu wybrać w co dodawać czy chce się szarże czy trzystronne cięcie. Polecam jednak dodawać najpierw w szarże.

Statystyki najlepiej rozdawać 1 do 1 czyli po 1 do siły i po 1 do witalności, a kiedy obydwie wartości będziemy mieć na 90 to dodajemy w zręczność, ponieważ. daje ona punkty do uników. Następnie maksujemy pozostałą wartość: Inteligencje.